"Gregor i Niedokończona Przepowiednia"

Nasza strona podjęła współprace z Wydawnictwem IUVI, dzięki czemu jako jedni z pierwszych mamy możliwość przeczytania pierwszej część Kronik Podziemia, Gregor i Niedokończona Przepowiednia która powstała spod pióra Suzanne Collins. Premierę powieści zaplanowano na 08.04 br. Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją pierwszej części przygód Gregora. :)
Gregor i Niedokończona Przepowiednia to pierwsza część przygód jakie spotykają jedenastoletniego Gregora. Mieszkający w Nowym Jorku chłopak w czasie letnich wakacji musi opiekować się młodszą siostrą , gdy jego mama jest w pracy, a tata zaginął kilka lat temu. Nieoczekiwany zbieg okoliczności sprawia, że Gregor odkrywa że w jego piwnicy znajduje się przejście do innego świata, ukrytego pod Nowym Jorkiem w którym zostaje uwięziony wraz z siostrzyczką. W tajemniczym podziemiu chłopak zmaga się z przeciwnościami jakimi są ogromne karaluchy czy szczury które tylko czyhają by ich pożreć.Gregor musi jednak stawić czoła wszystkim wyzwaniom, gdy dowiaduje się że w owej tajemniczej krainie po latach odnaleźć może ojca, którego tak bardzo mu brakuje.
Gregor choć jest jeszcze bardzo młodym człowiekiem, cały czas chce postępować słusznie, ma silną wolę i wyprawa do Podziemia z pewnością spowodowała że wydoroślał. ten chłopiec dorośleje z każdą następną stroną. Na początku zachowuje się bardzo nieroztropnie, w późniejszym czasie potrafi obronić kogoś, kogo można nazwać wrogiem. Najtrafniejszym określeniem dla Gregora byłoby, że uczy się na błędach.
Powieść czyta się szybko i miło, sam przeczytałem ją w kilka godzin i wydaje mi się że jeśli oczekujemy czegoś lekkiego, możemy przeczytać przygodę Gregora. Jak wszystkim wiadomo, Gregor i Niedokończona Przepowiednia napisana została dla młodszych czytelników, dlatego też język książki jest znacznie uboższy niż ten, który możemy znaleźć w Igrzyskach. Z pewnością każdy z Was kojarzy Alicję w Krainie czarów, ta książka to krzyżówka Alicji i współczesnego świata. Bo jak sama autorka mówi, teraz łatwiej byłoby wpaść do studzienki kanalizacyjnej, niż do króliczej nory. :)
W moim recenzenckim wydaniu znaleźć można też miłe dodatki, jak wywiad z Suzanne Collins, czy Dodatek dla Nadziemian. To naprawdę miłe!
Tak więc na zakończenie, jeśli macie ochotę na lekką książkę fantasy, to z czystym sumieniem mogę polecić Gregora.

Tytuł: „Gregor i Niedokończona Przepowiednia”

Cykl: Kroniki Podziemia

Autor: Suzanne Collins

Tłumacz: Dorota Dziewońska

Wydawca: Wydawnictwo IUVI

Rok wydania: 2015

Liczba stron: ok. 360

ISBN: 978-83-7966-013-1
Liczba gwiazdek przyznanych w GR: ★★★★ *

*Klasyfikacja w aplikacji GoodReads  to od jednej do pięciu gwiazdek.
Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna