"52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu"


Dziś mam zaszczyt przedstawić Wam książkę "52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu" autorstwa znanego amerykańskiego blogera - Leo Babauta.  Przyznam się Wam, że nie przepadam za poradnikami. Po prostu w większości z nich nie widzę większego sensu, bo i tak niczego nowego nie wprowadzają do naszego życia. A przynajmniej ja nigdy nie potrafię się dostosować do tych "rad". Jak więc było z tym poradnikiem?

Leo w swojej książce zapisał chyba wszystkie sposoby, dzięki którym zmieniło się jego życie. W poradniku poznajemy, m.in. sposoby na walkę z nałogami i agresją, czy poprawienie swojego samopoczucia.
Szczególny jest sposób zapisania w książce tych rad. Każda zmiana ma swój unikalny numer, a jest ich łącznie 52 (czyt. pięćdziesiąt dwie). Każda z nich przeznaczona jest na jeden tydzień, dzięki czemu - jak zapewnia wydawca- odmienimy swoje życie w rok.

Tak, to chyba jedno z niewielu poradników, które mi przypadły do gustu. Rady (zmiany) zawarte w nim są przystępne dla szarego człowieka - Babauta nie każe nam, tak jak wielu innych autorów poradników, uprawiać codziennie jogging przez 30 minut czy jeść tylko zdrową żywność - dla zwykłego człowieka jest to praktycznie nie wykonalne. Jednak dzięki radom Leo, małymi krokami pokonujemy góry nie do zdobycia. Leo poprzez swoją książkę pokazuje nam, że nasze życie może zmienić się poprzez kilka głębokich oddechów, czy granie w karty w niedzielę, zamiast martwienie się o pracę. Dzięki małym krokom sprawiamy, że czujemy się lepiej.
Kolejny plus dla autora za to, że sam wyjaśnia, iż niektóre rozdziały mogą okazać się dla nas nietrafione. Możemy więc spokojnie przejść do następnych rad. Fajnie, że nie musimy "na siłę" stosować rad, jak to w wielu poradnikach bywa. Babauta napisał swoją książkę ze zmianami w bardzo przystępny sposób, jak zwykły człowiek, a nie jak psychiatra do chorego. Aż chce się te rady zastosować. :)

W polskich księgarniach znajdziecie "52 zmiany" dzięki Wydawnictwu IUVI.  Przekładem zajęła się Ewa Wiąckowska. Książka pojawiła się w nietypowym formacie. Sugerowana cena to jedynie 19.90zł.

Podsumowanie: czy więc polecam? Nie wszystkie rady są dla mnie, ale niektóre z pewnością wprowadzę w życie. Nigdy nie udaje Wam lub bliskim spełniać postanowień noworocznych? Koniecznie musicie kupić sobie ten poradnik. :)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Tytuł: „52 zmiany"

Autor: Leo Babauta

Tłumacz: Ewa Wiąckowska

Wydawca: Wydawnictwo IUVI

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 182 [4]


ISBN:
978-83-7966-00-32

Liczba gwiazdek przyznanych w GR: ★★★☆☆*
*Klasyfikacja w aplikacji GoodReads  to od jednej do pięciu gwiazdek.Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna