PRZEDPREMIEROWO: "W ramionach gwiazd"

Book morning! Dziś niedziela, 21 dzień lutego, a ja przychodzę do Was z przedpremierową recenzją książki "W ramionach gwiazd", która swoją premierę w Polsce zaplanowaną ma na 2 marca tego roku. Strasznie czekałem na ten tytuł i kiedy wreszcie kurier zapukał do drzwi z przesyłką, a w środku znalazłem "W ramionach gwiazd" to od razu zabrałem się za czytanie. Wiele dobrego słyszałem o tej książce, ale czy moje wygórowane oczekiwania zostały spełnione? 


"W ramionach gwiazd" zaczyna się od balu na największym w całej galaktyce promie kosmicznym Ikar. Trochę przypomina on nam Titanica, ale z pewnością jest zdecydowanie większy i lepiej wyposażony niż zatopiony statek z 1912 roku. Niebawem po przyjęciu coś złego dzieje się z Ikarem, który wypada z hiperprzestrzeni. Jedynym ratunkiem dla podróżnych na statku kosmicznym to awaryjne kapsuły ratunkowe. Niestety, kapsuły nie uruchamiają się na czas. Jedynymi osobami, którym udało się uciec z rozbijającego się statku kosmicznego jest Lilac i Tarver. Ona - jest córką najzamożniejszego człowieka w całej galaktyce, który posiada wiele planet, ośrodków naukowych i rozbitego Ikara. On - pochodzi z biednej rodziny z Kolonii, jest wojskowym, który przetrwał wojnę i wyśmiewa się z obecnej władzy, z rodziny Lilac. Kiedy lądują na nieznanej planecie mimo różnic muszą zachować spokój i przetrwać. Muszą wezwać pomoc. Tylko czy uda im się tego dokonać, kiedy ona zachowuje się jak rozpieszczona księżniczka, a on jak uparty żołnierz? Czy na planecie w której nie ma żywej duszy uda im się w jakiś sposób nawiązać kontakt z statkami ratunkowymi? 
Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy przed oczami Lilac pojawiają się dziwne wizje. Pewne siły zmuszają ich, by kroczyć w nieznanym kierunku. 
Tymczasem między dwoma wrogami tworzy się uczucie, mimo tego, iż wiedzą, że w domu będzie ono potępione. Tylko czy tak naprawdę chcą wrócić na swoje planety? 

Często zdarza się tak, iż potrzebuję kilku godzin, by zebrać myśli o książce, którą właśnie skończyłem czytać. Tym razem kilka godzin mi nie wystarczyło. Musiałem rozmyślać jeszcze w nocy, zapisując notatki w notesie. Mimo, iż może się wydawać, że "to już było", to Amie Kaufman i Meagan Spooner stworzyły zupełnie coś nowego. "W ramionach gwiazd" jest powieścią niesamowitą. Na moją opinię rzutuje akcja od której nie potrafimy się oderwać i ukryty przekaz, który można odczytać. Oprócz tego, że jest to świetna dystopia young adult, to książka porusza nasze serca. Mówi ona o uczuciach, o tym jak wiele znaczy dla nas bliskość drugiego człowieka i o tym, jakie zajmuje miejsce w naszym życiu. Pokazuje, jak mimo przeciwności losu powinniśmy przeć dalej do celu, który sobie obraliśmy. Ta powieść połamie ci serce i później poskleja na nowo, tak jak zrobiła z moim... 

W Polsce "W ramionach gwiazd" na księgarskich (i waszych!) półkach pojawi się dzięki Wydawnictwu Otwarte. Jest to kolejna ich książka dla młodzieży, która wydana została w ramach marki Moondrive. Myślę, że można stwierdzić to głośno, że jeśli Otwarte się za coś bierze, to od razu pełną parą i z największą doskonałością. Świetna redakcja książki, dobre tłumaczenie i wspaniała oprawa sprawiają, że książkę czyta się z największą przyjemnością. I co do okładki - nasza polska wersja wydaje mi się nawet ładniejsza od wersji amerykańskiej, oryginalnej. "WRG" wydana została w oprawie miękkiej, bez skrzydełek i posiada 490 stron. Cena sugerowana książki wynosić będzie 36,90zł. 

Kończąc już: czy mi się podobało? Oczywiście! Sami musicie koniecznie przeczytać, a później wyślijcie wiadomość, czy i Wam się tak podobało. Mimo, iż książka swoją premierę będzie mieć dopiero 2 marca, to już 27 lutego na Zlocie Moondrive w Katowicach będzie możliwość zakupu! :) Sam też pojawię się na Zlocie, więc istnieje możliwość, że się spotkamy! ;-)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Otwarte.


Tytuł: „W ramionach gwiazd"

Autor: Amie Kaufman & Megan Spooner

Tłumacz: Martyna Tomczak

Wydawca: Wydawnictwo Otwarte (Moondrive)

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 490


ISBN:
978-83-7515-100-8

Liczba gwiazdek przyznanych w GR: ★★★★★*
*Klasyfikacja w aplikacji GoodReads  to od jednej do pięciu gwiazdek.
Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna