Top 5 książek na Święta


Za oknami spadł pierwszy śnieg, właściwie nie powinniśmy się temu nadzwyczaj dziwić – przecież mamy już grudzień. Mimo to, zima znów zaskoczyła kierowców, zaskoczyła radiowców i „Last christmas”, mnie zresztą też zaskoczyła – ślizgałem się w moich mokrych od śniegu trampkach, po połyskliwych kafelkach jednej z pobliskich księgarń. 

Wraz ze śniegiem, na myśl przyszło mi Boże Narodzenie – przecież to już za chwilę! – i prezentowy szał. I choć przede mną nadal pozostaje rozwiązanie największej zagadki świata: co kupić bliskim na święta?, to specjalnie dla moich czytelników przygotowałem listę pięciu książek, które w tym roku warto podarować swoim bliskim lub… samemu przeczytać! No bo czy można wyobrazić sobie przyjemniejszą sytuację: kawa, pierniczki, zapach cynamonu i wspaniała książka? Jestem pewien, że nie!

 „Konkurs na żonę”
„Konkurs na żonę” to tak naprawdę pierwszy tom z trylogii, którą Beata Majewska wydała na początku tego roku. Mimo że nie jest to książka, w której tłem do akcji są święta, to i tak myślę, że będzie to świetny pomysł na gwiazdkowy prezent dla czytelniczki zakochanej w polskich obyczajówkach. Śnieg i Boże Narodzenie także przewijają się w powieści, choć epizodycznie. „Konkurs na żonę” jest powieścią delikatną, subtelną, która sprawi, że po przygotowaniu dwunastu potraw, będzie można odetchnąć i się zrelaksować. Czy można chcieć czegoś więcej?  
Recenzja tej książki dostępna jest tutaj!


„Morderstwo w Orient Express”
Agatę Christie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nie bez kozery niejednokrotnie nazywana jest królową kryminałów i to właśnie do niej porównywanych jest wielu współczesnych pisarzy. „Morderstwo w Orient Express” to klasyk nad klasykami, dlatego dla fanów kryminału, ten tytuł z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Nawet jeśli obdarowany będzie miał już w swojej kolekcji ten tytuł, to Wydawnictwo Dolnośląskie tę przygodę Poirota wydało w nowej, filmowej okładce, gdyż ekranizacja „Morderstwa w Orient Express” całkiem niedawno trafiła do kin! 
Recenzja tego tytułu w przygotowaniu. 

Zdj.: wyd. Bukowy Las

„Żółwie aż do końca”
Książka z żółwiami w tytule, to najnowsza i długo oczekiwana książka amerykańskiego pisarza – Johna Greena. Ta pozycja to absolutny must have dla czytelników, których zachwyciło „Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta”! Choć ja nie miałem okazji przeczytać już nowej książki pisarza, to pokładam w niej naprawdę duże nadzieje. Jestem jednak pewien, że „Żółwie aż do końca”, jako gwiazdkowy prezent, mimo wszystko ucieszą wielkich fanów Greena – niezależnie od mojej opinii. 


„Wielki ogarniacz życia”
Rzadko zdarza mi się czytać poradniki, a jeszcze rzadziej te, napisane przez blogerów. Tym razem jednak postanowiłem nieco się złamać – a to dlatego, że niedawno na rynku pojawiła się książka, którą (przynajmniej teoretycznie) napisała Pani Bukowa, czyli internetowa postać, z którą naprawdę wiele osób się utożsamia. No dobra, ja też. W każdym razie, „Wielki ogarniacz życia” to zbiór oryginalnych, przekomicznych felietonów oraz obrazków w większości znanych wcześniej z profilu Bukowej, który mówi o tym, jak nie ogarniać swojego życia. Ta książka to kompletne zaprzeczenie wszystkich poradników typu hygge i bądź idealną gospodynią. Zabawne, ale naprawdę prawdziwe i, co ważne, możliwe do przeczytania, nawet po ciężkim dniu! 
Recenzja tego tytułu w przygotowaniu.


„Ostrze zdrajcy”
Książka Sebastiena De Castella jest genialną propozycją dla fanów fantastyki. „Ostrze zdrajcy” to powieść, którą wiele osób porównuje do historii „Trzej muszkieterowie”. Ten tytuł, choć może nie brzmi najbardziej błyskotliwie, to naprawdę zachwycająca opowieść, pełna humoru i przygód. Książka spodobać może się nawet tym mniej doświadczonym czytelnikom, którzy dopiero szukają dla siebie odpowiedniej lektury. Nie jest nazbyt wymagająca, a jednak daje mnóstwo wrażeń! Jak dla mnie, definitywnie i ostatecznie trzy razy na tak. 
Recenzja tej książki dostępna jest tutaj.


Mam nadzieję, że któraś z tych propozycji zainteresowała Was na tyle, by powieść samemu przeczytać! Macie własne książkowe typy do tego zestawienia? Koniecznie dajcie znać w komentarzu (komentarze można dodać również jako gość, bez potrzeby rejestracji)! 
Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna