Jakie prezenty dla czytelników na święta? Pomysły na prezenty książkowe!Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas naprawdę magiczny. Kiedy na zewnątrz zaczyna prószyć śnieg, a w domu pojawia się choinka i kolędy, zapominamy o codziennych troskach i oddajemy się niesamowitej, świątecznej atmosferze. 

Dla wielu z nas święta to także chwila na spędzie wspólnego czasu z bliskimi i wzajemne obdarowywanie się prezentami. Nierzadko jednak zastanawiamy się, jakie prezenty mogłyby być idealne dla naszych bliskich podczas świąt. Chcemy, by nasz upominek był wyjątkowy, a nie jest to zadanie łatwe – zwłaszcza, gdy wydaje się, że osoba obdarowywana „ma już wszystko”, co jest jej niezbędne.

Jeśli szukacie odpowiednich prezentów dla moli książkowych, mam dla Was kilka propozycji, które mogą okazać się przydatne podczas tegorocznych zakupów. Tym bardziej że – w przypadku zakupu prezentów dla książkoholików – nierzadko możemy liczyć na darmową dostawę zamówionych produktów. Tak jest na przykład w trwającej do 19 grudnia promocji księgarni Merlin.pl – dla każdego zamówienia, niezależnie od jego ceny, klienci otrzymują całkowicie darmową dostawę ulubionych książek do wybranego przez siebie kiosku Ruchu.

Dla fanów telewizji i nie tylko…


Kuba Wojewódzki często nazywany jest królem polskiego show-biznesu. Nie ma bowiem chyba osoby, która chociażby nie słyszała o znanym dziennikarzu. Tego roku pojawiła się jego pierwsza książka, która stanowi jego autobiografię – „Nieautoryzowana autobiografia”.

Wojewódzki to prawdziwy zwierz medialny i dla osób, które choć trochę zainteresowane są tym, jak wielki świat telewizji wygląda za kulisami – jest to tytuł obowiązkowy. W swojej książce Kuba Wojewódzki przedstawia losy chłopca z Koszalina, który marzył o wielkiej aktorskiej sławie, a skończył jako ten, który wielkie sławy przepytuje na swojej skórzanej kanapie. W specyficzny, trochę szokujący, a trochę ironiczny sposób mówi o otaczającym go świecie, o świecie z przeszłości. O sobie samym.

Niedawno nagrodzona...


Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy to absolutny bestseller ostatnich miesięcy. Jest to historia dla czytelników, którzy cenią sobie literaturę ambitną. Jest to autobiograficzny esej Marcina Wichy, w którym to narrator przedstawia swoje losy – człowieka dorosłego, opanowanego, zapoznanego z zasadami działania życia, muszącego pogodzić się ze startą jednej z najważniejszych osób w swoim życiu, śmiercią własnej matki.

Wicha w książce w wyjątkowy dla siebie sposób mówi o życiu, odchodzeniu i pamięci o zmarłej, opisuje swoje wewnętrzne przeżycia dzięki porządkom robionym w rzeczach matki. Rzeczach, które przywołują wspomnienia, zarówno te radosne, jak i bolesne. Przedstawiające historię rodziny i zupełnie bezwartościowe. Rzeczach, których się nie wyrzuciło, bo każda z nich to fragment życia kobiety.

Dla fanów nietuzinkowego aktualnego humoru


Katarzyna Nosowska nie należy do idealnych gwiazd wykreowanych przez brutalne zasady rządzące show-biznesem. Wręcz przeciwnie, była frontmenka zespołu Hey, a obecnie jedna z najbardziej niezależnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, ponownie stała się niezwykle popularna dzięki jej żartobliwym filmom w mediach społecznościowych.

Nosowska w swojej książce „A ja żem jej powiedziała”, podobnie jak na popularnym kanale na Instagramie, w prześmiewczy sposób ukazuje obecne trendy i zachowania gwiazd czy influencerów. Jej książka to zbiór historii, które w żartobliwy sposób mówią o tym, jak wygląda nasze życie w XXI wieku.

Jest to nie tylko dobra propozycja dla fanów Kasi Nosowskiej, ale także – osób, które z dystansem patrzą na świat. I potrafią dobrze się bawić, śmiejąc się z samych siebie.

Dobra literatura polska…


Szczepan Twardoch to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Wielokrotnie nagradzany pisarz i felietonista wydał w ostatnim czasie kolejną książkę – „Królestwo”, czyli swoistą kontynuację bestsellerowego „Króla”. Jednak – wbrew pozorom – książkę można czytać także bez znajomości pierwszego tomu.

„Królestwo” to świetnie opowiedziana historia stolicy Polski – Warszawy – tuż po zakończeniu II wojny światowej. Autor w swojej powieści ukazuje Warszawę odartą z piękna, szpetną i brutalną. Warszawę waleczną, po której ostały się gruzowiska. Twardoch zmusi do refleksji nie tylko fanów dobrej powieści historycznej.

Świetny prezent dla dzieci!


Opowieść dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” to bestseller, który pojawił się na tysiącach dziecięcych półek. 26-letni Ben Brooks w swojej książce udowadnia, że nawet mali chłopcy mogą stać się wyjątkowi. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

Chociaż po tytule spodziewać możemy się książki skierowanej tylko do chłopców, to także i dziewczynki w publikacji znajdą dla siebie interesujące informacje. Jest to bowiem świetnie napisany zbiór historii o wyjątkowych mężczyznach z całego świata. Z kart książki dzieciaki dowiedzą się między innymi tego, kim był Stephen Hawking, poznają Baracka Obamę czy Daniela Radcliffe’a – znanego aktora z serii o Harrym Potterze.

„Opowieść dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” znajduje się na pierwszym miejscu listy bestsellerów w kategorii książki dziecięcej popularnej amerykańskiej księgarni internetowej, a na drugim – inna książka autora, „Stories for Kids Who Dare to be Different”.

Książki wybrane przeze mnie w tym zestawieniu, to tytuły, które stały się w tym roku wyjątkowe dla czytelników. Także i dla mnie. Wszystkie książki nabyć można zaś w księgarni internetowej Merlin.pl. Dodatkowo, warto wiedzieć, że przy zamówieniu powyżej 49 złotych przy płatności za pomocą Masterpass, w ramach świątecznej promocji, klienci księgarni otrzymują rabat w wysokości 15 złotych! Zaoszczędzoną sumę wydać można na przykład na… dalsze książkowe zakupy albo świąteczne pierniczki z ulubionej cukierni!

https://merlin.pl/swieta-z-merlin/

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, podczas którego odpoczywamy od codzienności. Świąteczna atmosfera, ciepły koc i przyjemna lektura wydaje się zaś odpowiednim przepisem na szczęście. Jakie więc książki Wy polecacie na zimowe wieczory?

Tekst powstał na zlecenie Merlin.pl 
Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna