Cytaty na dzień babci i dzień dziadka

Dzień babci oraz dzień dziadka jest często jednym z najpiękniejszych dni w życiu seniora. To właśnie wtedy najmłodsi członkowie rodziny składają życzenia i spędzają czas ze swymi dziadkami. 

W tym roku – ze względu na wciąż istniejące obostrzenia – część z nas przekaże swoje życzenia jedynie telefonicznie. Oprócz ciepłej rozmowy, warto jednak podarować bliskim upominek – najlepiej samodzielnie zrobiony!

Poniżej proponuję Wam kilka ciekawych cytatów, które umieścić możecie na swoich kartkach okolicznościowych, obrazach czy laurkach, które pragniecie przekazać swym babciom i dziadkom. 

Najlepsze cytaty na dzień babci

cyttaty na dzien babci

Co napisać na kartce z życzeniami dla babci? Zamiast życzeń z sieci, przede wszystkim warto postawić na to, co czujemy we własnym sercu. Warto zatem zastąpić śmieszne wierszyki własnymi, oryginalnymi życzeniami. 

Jeśli trudno Wam zacząć pisać, swoje życzenia możecie rozpocząć od zapisania cytatu. Poniżej przedstawiam kilka propozycji: 

Babcia to wielofunkcyjne pogotowie rodzinne – Józef Bułatowicz


Każdy dom potrzebuje babci – Louisa May Alcott 


Babcia to gorące uściski i słodkie wspomnienia. Pamięta wszystkie Twoje osiągnięcia i zapomina o wszystkich błędach – Barbara CageJedno, czego uczono mnie już od najmłodszych lat, to zasada: nie zadzieraj ze swoją babką! – Książę William


Babcia myśli o swoich wnukach dniem i nocą, nawet jeśli nie ma ich z nią. Zawsze będzie je kochać bardziej, niż ktokolwiek by to zrozumiał – Karen Gibbs, „A Gallery of Scrapbook Creations” 


Najlepsze cytaty na dzień dziadka

cytaty na dzień dziadka

Dzień po dniu babci w Polsce obchodzimy święto naszych dziadków. Jeśli przygotowujecie osobną laurkę dla dziadka, możecie zainspirować się poniższymi cytatami: 

Nie ma dziadka, który by nie uwielbiał swojego wnuka – Victor Hugo, „Nędznicy” 


Dziadkowie wiedzą wiele! – Blaine Pardoe


Nie ma większego osiągnięcia niż bycie dziadkiem, który opowiada bajki wnukom – Eraldo Banovac


Mały chłopiec ma szczególny sposób na wydobycie... małego chłopca ze swojego dziadka – Tanya Masse


Dziadek to ktoś ze srebrem we włosach i złotem w sercu – autor nieznany. 


Mam nadzieję, że powyższe cytaty Wam się przydadzą! Macie swoje propozycje? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! 

Nowszewpisy Starszewpisy Strona główna